分享给好友:
Mission: Impossible Ghost Protocol (Steelbook) Steelbook edition
Mission: Impossible Ghost Protocol (Steelbook)
Mission: Impossible Ghost Protocol (Steelbook)
In the exciting fourth entry in the successful action series, an attack on the Kremlin leaves IMF agent Ethan Hunt (Tom Cruise) and his team falsely accused of international terrorism. Forced to go underground, they must race against time to clear their names while trying to stop a plot to orchestrate a nuclear war between the United States and Russia. Jeremy Renner, Simon Pegg, Paula Patton, Michael Nyqvist, and, in a cameo, Ving Rhames co-star in director Brad Bird's first live-action film. 132 min. Widescreen; Soundtrack: English. Two-disc set.
SteelBook / 4K Ultra HD + + Digital 4K
| 介质类型 | 电影 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| 碟片数量 | 3 |
| 已发行 | 2023年7月4日 |
| 原始发行日期 | 2011 |
| EAN/UPC | 0191329247761 |
| 厂牌 | ACP10 (IMPORT) PRT1000827617UHD |
| 商品尺寸 | 129 × 176 × 15 mm · 198 g |
| 播放时长 | 02:13:00 |
| 区域编码 | Region 0 (全区域适用) |
| 音频格式 | Dolby Digital 5.1 Dolby Digital 5.1 (640 kbps) Dolby TrueHD 7.1 (48kHz, 24-bit) |
| 语言 | 英语 德语 西班牙语 法语 Italian 日语 葡萄牙语 |
| 字幕 | 丹麦语 英语 挪威语 瑞典语 德语 西班牙语 芬兰语 法语 Italian 日语 荷兰语 葡萄牙语 |
| 重要提示 | 请注意:该影片可能不包含中文字幕 |
| 导演 | Brad Bird |
| Skuespiller | Tom Cruise |
| Skuespiller | Paula Patton |
| Skuespiller | Simon Pegg |
| Skuespiller | Jeremy Renner |
| Skuespiller | Michael Nyqvist |
| Skuespiller | Vladimir Mashkov |